Четвер, 02.07.2020, 22:08
Вітаю Вас Гість | RSS

Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Вільнянської районної ради Запорізької області; 70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, провул. Новий,7; Тел: (06143) 4-48-85, (06143) 4-47-86; E-mal: volnyansk-wkola2@ukr.net
ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест https://lh3.googleusercontent.com/uX8VOKhe8bW_43xb6lrUEVxrbNIi9Q7WDfSc6sO1Px3J0SYldFLI14xj8XOM5dsE__MxgbFRV2XIYkSeTXKCNPlb8WWg2LzWRquvCd_7hKAtEn29PHkcDN7WL8NEV52AeMkACxrrembNNG4zoOoT6qPiIXZhvNT1hHjFdT1yVGXLtycLhGAKypy7ANX1Uv8XUMI_W6cpwxsEf_AUlNH8A-ZSpUzuzPmkRhYRS46v2rlGoe7z_Td_tq2dBZ8t0ZSp5pNmoZw1acziAapYh4YHDPVsNA0LoFdaDkknh_yXY92BybCzC4bmoKooudMReRhuXhj67acXSdkKCd4oy0abIcW7UOgHfWRjpE1t6jP7wtqF2wr4MKWc5JLX0qZ30u26szFomIjn_L-7VVZf3I-Hpdtl358UKpvzQ1O5W-U5R4Z5N84fYUbpRKzhfrHGXWajJlg7Mdhj9MY8sUOcXlbkoKbjd4PSAGHvWI8TRYkPqu_gEIR4mLtUQjBs5Pj49dflwmIcRBYmoYvtRL0iNAgo_Ld8eW-dTvywwJX8DvS0bzCUZSf4dJ-MO5pHYTuwwm-aS-a9nsWy6WtItJ4fUYKkb59PPnfRTTrOKCvUjfEX-AlUlzC2VAloCQJhef-4Cv0cWCnPmvG7OY5jKGiAVU4Q8zOF9Jblx30cfHDSvVQdwafxqsznV_YTkw=w160-h120-no ТестТест< /> ТестТест< /> ТестТест< /> ТестТест< /> ТестТест< />
прокрутить вправо
прокрутить влево
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Проектна діяльністьДитино-центроване об’єднання «Вишенька»
(Номінація «Проектна діяльність»)

Педагог-радник ДЦО «Вишенька» Кондратенко Зоя Вікторівна
пров.Гнаровської буд.8., кв.9
м.Вільнянськ Запорізька область
тел. 0661217336

2011 рік


 

     Учнівське самоврядування - це спосіб організації життя учнівського колективу. Воно сприяє виробленню в учнів почуття господаря школи, класу, уміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму, позитивно впливає на формування в учнів таких моральних якостей, які неможливо виробити за допомогою тільки словесних впливів.
     Учнівське самоврядування в нашій школі має двоступеневу структуру – загальношкільну і класну. Загальношкільна представлена дитино-центрованим об’єднанням «Вишенька».


Сім'янки 1-4 класи

 

Паростки 5-8 класи

 

 

Суцвіття 9-11 класи

 

 

 

Класна система учнівського самоврядування базується на загальношкільній, відповідаючи всім напрямкам роботи ДЦО «Вишенька». На початку кожного місяця командири класів збираються на загальне засідання, на якому координатор ДЦО «Вишенька» знайомить з планом роботи на місяць. Одним із напрямків ДЦО «Вишенька» є національно – патріотичний: «Гілочка пам’яті». В плані роботи даного напрямку була проведена колективна творча справа: проект «Музейної кімнати». Участь у проектній діяльності сприяє розвитку життєвої компетентності в цілому, однак найважливішими напрямами застосування методу проектів є розвиток соціальної, інформаційної, політичної (політико-правової) та полікультурної компетенції. Особливе місце в проектній діяльності учня посідає життєве проектування – технологія розробки ціннісного і ресурсного забезпечення та здійснення життєвого проекту, змістом якого є процес свідомого і творчого вивчення та здійснення особистістю свого життя. Діяльність самоврядування в цій роботі спрямована на постановку мети, її розробку, вдосконалення колективу та кожної особистості зокрема. До роботи над проектами залучено вчителів-предметників, класних керівників, учнів, батьків. Шкільний музей – це одна з форм роботи, спрямованої на розвиток творчої самодіяльності, пізнавальної діяльності, громадської активності учнів, що реалізується в процесі збирання, вивчення, обробки, збереження, оформлення та пропаганди матеріалів – першоджерел історії, що мають виховну та науково-пізнавальну цінність. У роботі музею широко застосовуються різноманітні форми і методи навчально-виховної роботи (екскурсії, виставки, колекціонування тощо). Неодмінна ознака шкільного музею – наявність фонду, оригінальних матеріалів, що відповідають його профілю. Загальна мета шкільного музею як однієї з форм освітньо-виховної роботи – сприяння успішному виконанню завдань по вихованню молоді, підготовці всебічно і гармонійно розвинених членів суспільства, залучення учнівської молоді до вивчення та збереження історично-культурної спадщини рідного краю, вихованні патріотизму, шанобливого ставлення до історії і культури українського народу.

 

 

О, школо рідна! Ти – як зірка в небі
Серед складних космічних поєднань.
Ми тягнемося душами до тебе,
До зібрання скарбів твоїх і знань!
     Колискою талантів, майстернею педагогічної творчості справедливою вважається у Вільнянському районі загальноосвітня школа №2.
     26 вересня 2008 року навчальний заклад Вільнянської ЗОШ №2 відзначав свій 100-річний ювілей.
     Головною справою ювілейного року стало заснування музею історії школи. Ідея створення музейної кімнати належить директору школи, Заслуженому вчителю України Шпитальовій Людмилі Іванівні. Протягом двох років вчителі, учні, батьки, ветерани педагогічної праці та випускники школи плідно працювали над вивченням історичних та архівних документів, збирали спогади вчителів і випускників різних років та експонати майбутнього музею.
     8 грудня 2008 року відбулося урочисте відкриття шкільної музейної кімнати.
Проект «Музейна кімната»
     Мета проекту: вивчити історичні та архівні документи по Вільнянській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів №2, зібрати матеріал про спогади вчителів і випускників різних років, а також експонати для майбутнього музею. Виховувати патріотичні почуття, домагатись усвідомлення учнями причетності й відповідальності за долю своєї школи, залучити школярів до активного створення музею.      Проблема. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства» та «Проекту Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності» у 2007/08 навчальному році виховна робота має бути спрямована на становлення демократично орієнтованої, відповідальної, моральної й самодостатньої особистості. При цьому особливої уваги потребує патріотичне та громадянське виховання, спрямованість на почуття поваги до державних символів, духовних та суспільних цінностей; усвідомлення своєї причетності й відповідальності за долю своєї родини, суспільства, країни.  Опитування учнів та їхніх батьків стосовно створенню музейної кімнати школи дало позитивний результат. Актуальність проекту полягає в необхідності зв’язку різних поколінь, які вийшли зі стін ЗОШ №2 за роки існування школи та зв’язку з наступними поколіннями, а особливо знання про вчителів і учнів учасників Великої Вітчизняної війни, про творчі здобутки випускників школи та вчителів. Проблема проекту цілком відповідає змісту навчально-виховного процесу школи. До роботи над проектом залучено учнів, вчителів, батьків, адміністрацію. Для реалізації проекту використано фотокартки, газетні статті, розповіді вчителів, учнів, їхніх батьків.
Джерельна база дослідження:
· історичні монографії;
· архівні матеріали Вільнянського державного краєзнавчого музею, Запорізького та Дніпропетровського облдержархівів;
· публікації в місцевій пресі;
· спогади історичних монографій;
· спогади старожилів та вчителів-ветеранів міста Вільнянська та Вільнянського району.
Керівник проекту: Л.І.Шпитальова, директор школи ЗОШ №2, Заслужений вчитель України.
Консультант проекту: З.В.Кондратенко педагог-радник ДЦО «Вишенька», Т.І.Гаврилова, вчитель історії; С.В.Справко, організатор.
Опис проекту.
Радник ДЦО «Вишенька» Кондратенко З.В. налаштувала дітей на колективну творчу справу. Пошукову роботу здійснила Гаврилова Т. І., вчитель історії, з учнями 9-В класу: Воробйова Аліна, Ткачук Яна, Шевченко Вікторія, Шимова Тетяна, Саведчук Ян, Воєйко Олександр, Остапенко Сергій, Артюхов Геннадій. Під керівництвом Справко С. В., організатора школи, з учнями 11-го класу було виготовлено стенди.
Результати.
Силами вчителів та учнів вдалося створити музейну кімнату історії Вільнянської ЗОШ №2, в якому особливу увагу приділено патріотичному вихованню учнів. Діти вчились знаходити відповідний матеріал, аналізувати та обробляти його, розташовувати в певній послідовності, приводити в належний вигляд, виготовляти стенди, вносити власні пропозиції, втілювати їх на практиці.
Історична довідка
1908 рік – у селищі Софіївка Олександрійського повіту Катеринославської губернії власник механічного чугунно-ливарного заводу Г.Д. Нейфельд поряд з підприємством побудував початкову школу для робітників та їх дітей. Сам Нейфельд ще вчив дітей німецької мови.
Цінні експонати музейної кімнати:
а) фото та спогади про засновника початкової 4-річної школи селища Софіївка Генріха Нейфельда;
б) фотодокументи колективу вчителів та учнів 1920 р., 1929 р., 1937 р., 1938 р., 1939 р., 1940 р.;
в) атестат зрілості 1935 р.;
г) спогади директора школи 1939-1940 років Артюха Ф. Д.;
д) гордістю музею є експозиція про вчителів і учнів учасників Великої Вітчизняної війни (матеріали про Героя Радянського Союзу Канарєєва Володимира Григоровича, про зустрічі з сестрою Героя Радянського Союзу Валерії Гнаровської та відкриття пам’ятника вчителям та учням, що загинули у період війни, встановлений за кошти, зібрані вчителями та учнями ЗОШ №2, про героїчний вчинок Горюновича В.К., вчителя, який допомагав переховуватися військовополоненим у лютому 1943 р.);
е) відновлені фото директорів школи за весь час її існування;
є) накази з моменту відновлення роботи школи у післявоєнний час;
ж) матеріали про роботу метеорологічної станції при Червоноармійській середній школі №2, (1958 р.);
з) зошити з письма та арифметики і щоденники учнів за 1956 н. р.;
і) матеріали про функціонування педкласу та класу з автосправи;
и) творчі здобутки випускників школи та вчителів (Олександра Балабка, випускника школи 1972р., нині Голови спілки письменників м.Києва, головного редактора газети «Вечірній Київ» та наукові досягнення вчителя історії, нині кандидата історичних наук, викладача Запорізького юридичного інституту Шпитальова Г.Г.);
й) грамоти, медалі, кубки, подарунки учнів та вчителів школи;
к) фотоматеріали про вчителів-ветеранів та педагогів сучасного колективу школи: Заслужених вчителів України Похлєбаєву Н.Б. і Шпитальову Л.І., вчителів – випускників закладу, вчителів-методистів, старших вчителів і відмінників освіти України.
Експозиції музею
В шкільному музеї створено 8 експозицій історії навчального закладу, в яких висвітлено 100-річний шлях школи:
· експозиція №1
«Презентація навчального закладу. Історія школи в цифрах і фактах, в досягненнях випускників і педагогів, у віршах та творах різних поколінь»
· експозиція №2
«Історія заснування закладу»
· експозиція №3
«Довоєнний період розвитку школи»
· експозиція №4
«Велика Вітчизняна війна в житті вчителів і учнів нашої школи»
· експозиція №5
«Післявоєнний час. Період розбудови школи»
 
· експозиція №6
«Вчителі-ветерани педагогічної праці»
· експозиція №7
«Творчий шлях сучасного колективу школи
· експозиція №8
«Школа – центр єднання і любові, світ знань і творчості »
 Двері музейної кімнати школи завжди відкриті для гостей: учнів і вчителів, випускників школи та колишніх працівників, жителів мікрорайону. На відвідувачів музею завжди чекає група екскурсоводів.
 
 
 
Презентація "Мистецтво самоврядування" підготували:
заст. з вих. роб. Костенко О.В.
педагог-організатор Уманець К.С. 
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Свята України