Четвер, 02.07.2020, 23:04
Вітаю Вас Гість | RSS

Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Вільнянської районної ради Запорізької області; 70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, провул. Новий,7; Тел: (06143) 4-48-85, (06143) 4-47-86; E-mal: volnyansk-wkola2@ukr.net
ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест ТестТест https://lh3.googleusercontent.com/uX8VOKhe8bW_43xb6lrUEVxrbNIi9Q7WDfSc6sO1Px3J0SYldFLI14xj8XOM5dsE__MxgbFRV2XIYkSeTXKCNPlb8WWg2LzWRquvCd_7hKAtEn29PHkcDN7WL8NEV52AeMkACxrrembNNG4zoOoT6qPiIXZhvNT1hHjFdT1yVGXLtycLhGAKypy7ANX1Uv8XUMI_W6cpwxsEf_AUlNH8A-ZSpUzuzPmkRhYRS46v2rlGoe7z_Td_tq2dBZ8t0ZSp5pNmoZw1acziAapYh4YHDPVsNA0LoFdaDkknh_yXY92BybCzC4bmoKooudMReRhuXhj67acXSdkKCd4oy0abIcW7UOgHfWRjpE1t6jP7wtqF2wr4MKWc5JLX0qZ30u26szFomIjn_L-7VVZf3I-Hpdtl358UKpvzQ1O5W-U5R4Z5N84fYUbpRKzhfrHGXWajJlg7Mdhj9MY8sUOcXlbkoKbjd4PSAGHvWI8TRYkPqu_gEIR4mLtUQjBs5Pj49dflwmIcRBYmoYvtRL0iNAgo_Ld8eW-dTvywwJX8DvS0bzCUZSf4dJ-MO5pHYTuwwm-aS-a9nsWy6WtItJ4fUYKkb59PPnfRTTrOKCvUjfEX-AlUlzC2VAloCQJhef-4Cv0cWCnPmvG7OY5jKGiAVU4Q8zOF9Jblx30cfHDSvVQdwafxqsznV_YTkw=w160-h120-no ТестТест< /> ТестТест< /> ТестТест< /> ТестТест< /> ТестТест< />
прокрутить вправо
прокрутить влево
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Поради читачам

КОДЕКС ЧИТАЧА

ШКІЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

 

ПАМ’ЯТКА

1. Якщо хочеш поговорити з кимось – відкрий книгу.

2. Якщо ти занудьгував – візьми книгу.

3. Якщо хочеш отримати пораду – відшукай її в книзі.

4. Якщо мрієш знайти друга – подружи з книгою.

5. Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книги.

6. Якщо хочеш відчути безмежні можливості людського розуму – працюй із книгою.

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧИТАЧІВ

 

1. Читачі мають право:

- Отримувати у тимчасове користування наукову, навчальну, художню, довідкову, методичну літературу на абонементі та в читальному залі;

- Користуватися всіма видами довідково-бібліографічного обслуговування;

- Брати участь в читацьких конференціях, літературно-музичних вечорах, диспутах та інших заходах, що їх проводить бібліотека.

2. Перед записом у бібліотеку читач повинен ознайомитися з правилами користування бібліотекою і підтвердити своє зобов’язання їх виконання підписом на читацькому формулярі.

3. Художня література видається у кількості не більше трьох примірників строком на 15 днів.

4. Рідкісні та цінні видання, альбоми, атласи, енциклопедії, інші додаткові видання, а також поодинокі примірники, книжки підвищеного попиту видаються лише в читальному залі.

5. Бібліотекар має право продовжити термін користування літературою на прохання читача, якщо на неї нема попиту з боку інших читачів.

6. Читач розписується у читацькому формулярі за кожний одержаний примірник, що засвідчує факт видачі читачу літератури.

7. Читачі зобов’язані дбайливо ставитися до книжок, одержаних із фондів бібліотеки, повертаючи їх у встановлені терміни, не робити в них ніяких поміток, не виривати і не загинати сторінок, не виймати картки із каталогів та картотек, не порушувати розстановку фондів з відкритим доступом.

 

8. При отриманні літератури читач має ретельно передивитися її, і якщо виявить якісь дефекти – повідомити бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на виданні відповідні службові позначки.

9. Відповідальність за зіпсовану літературу несе читач, який користувався нею останній.

10. Читачі, що завдали бібліотечному фонду збитків, несуть матеріальну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

11. Читачі, що втратили книжки з бібліотечного фонду або завдали їм непоправно шкоди, повинні замінити їх відповідно такими ж або визнаними бібліотекою рівноцінними. Грошова компенсація встановлюється по ринкових цінах, що діють на день розрахунку.

12. На час літніх канікул учні повинні повернути до бібліотеки книжки та інші отримані матеріали.

13. На початку кожного навчального року читач повинен перереєструватися.

14. Читачі, що закінчують школу, повинні повністю розрахуватися з бібліотекою та підписати обхідний лист.

 

15. Читачі повинні дотримуватися тиші в читальному залі бібліотеки.

16. За порушення правил користування бібліотекою читач може бути позбавлений права користуватися всіма пунктами видачі літератури на термін, що визначається адміністрацією бібліотеки.

Правила користування абонементом

1. Запис читачів проводиться на абонементі. Учні записуються за списком класу, вчителі та працівники школи – в індивідуальному порядку, батьки – за паспортом.

2 .На кожного читача заповнюється читацький формуляр згідно із встановленим зразком, який дає право на користування бібліотекою.

3. Читачі повинні ознайомитися з правилами користування бібліотекою та підтвердити зобов’язання про їх виконання своїм підписом на читацькому формулярі.

4. Термін користування літературою:

- Для молодших читачів – 15 днів;

- Для старших читачів – 30 днів.

5. Шкільна бібліотека визначає право читачів на видання документів:

- Для молодших читачів – до 3-х видань;

- Для старших читачів (5-11) класів – 5 видань.

6. Термін користування документами може бути продовженим, якщо немає підвищеного попиту серед інших користувачів або скороченим, якщо видання користується підвищеним попитом чи є в єдиному примірнику.

7. Користувачі (крім учнів 1-5 класів) розписуються в читацькому формулярі за кожний екземпляр видання, повернення документів фіксується відміткою бібліотекаря.

8. З книгами треба поводитися обережно, щоб їх змогли прочитати більше

дітей.

Правила користування книгою

Книжки – як люди: народжуються, живуть, старіють. Як люди, можуть хворіти. Але будь-яку хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Тому варто дотримуватися таких правил користування книгою:

- Бери книгу чистими руками;

- Сторінки перегортай за верхній куток;

- Не читай під час їди;

- Не клади в книгу ручок, олівців та інших товстих предметів – від цього рветься палітурка книги;

- Не перегинай книжку, не загинай сторінок;

- Зроби закладки для книг і користуйся ними;

- Не виривай сторінок та ілюстрацій;

- Не малюй і не пиши в книзі;

- Дома відведи книгам окреме місце.

Правила гігієни читання

1. Не можна читати лежачи.

2. Не можна читати, коли погане освітлення.

3. Промені світла повинні падати на книгу зліва або зверху.

4. Книгу тримати не ближче ніж 30 см. від очей.

5. Не можна читати книгу і дивитися телевізор одночасно: це може призвести до перенапруження очей.

6. Кожну годину потрібно давати очам відпочити 10-15 хвилин.

Перші кроки у бібліотеці

Пам’ятка:

 

У шкільній бібліотеці зазвичай два відділення: читальний зал та абонемент. Абонемент - це місце в бібліотеці, де видають книги додому. Книги із читального залу додому не видають. Вони можуть знадобитися читачам у будь-який день. З ними працюють у читальному залі.

Головне в бібліотеці – каталог. У перекладі з давньогрецької мови це слово означає «перелік».

Каталог складається із карток. На кожній - прізвище автора книги, її назва, прізвище художника, місто, де книга видана, рік видання. На деяких картках є малюнок і коротка розповідь про книгу – анотація.

Є в каталозі також розподільники – картки вищі звичайних. Це для того, щоб було легко знайти потрібну книгу. Шукаєш розподільник із потрібною тобі назвою, а потім переглядаєш всі картки, які за ним стоять.

Каталоги бувають двох видів: систематичний та алфавітний. У систематичному каталозі книги стоять у тому самому порядку, що й на полицях. На розподільниках написані назви розділів: історія, математика… В алфавітному каталозі всі картки розташовані за алфавітом. Тут можна знайти книгу, знаючи прізвище автора. Якщо ти забув прізвище автора, але знаєш назву, скористайся каталогом назв художньої літератури.

Якщо ти вибрав за каталогом книгу, а її не виявилося в бібліотеці, запиши на аркуші прізвище автора та назву книги і віддай бібліотекарю. Коли книгу повернуть, її залишать для тебе.

 

 

Будова книги

 

Перше знайомство з книгою починається з обкладинки.

Перша сторінка за обкладинкою називається титульною або заглавною. Вона розповість вам про те, хто написав книгу, її назву, коли і де видана, а також прізвище художника, перекладача тощо. Ці відомості називають вихідними даними.

У деяких книгах на наступній після титульної сторінки розміщена передмова.

Якщо в книжці є декілька творів, то слід подивитись зміст.

Іноді книга має анотацію, що розміщується на зворотному боці титульної сторінки або на останній сторінці книги.

 

 

Правила

ремонту книги

 

- Якщо на книзі чорна пляма: промити марганцем або розчином лимонної кислоти, заржавілі плями виводяться аналогічно.

- Якщо жирна пляма: прогладьте через промокальний папір або протерти м’якушкою теплого хліба.

- Якщо книга намокла: між сторінками покласти промокальний папір, а книги помістити під прес.

- В тому випадку, коли на книзі є сліди від пальців, то треба забруднені місця протерти мильною ганчіркою.

- Якщо в книги відірвалася обкладинка чи оправа, потрібно з марлі або ситцю вирізати смужку завширшки 5-6 см. На висоту книжки, намазавши тканину клеєм і приклеїти до розірваного місця.

- Якщо у сторінки відірвався кутик, треба акуратно підклеїти трикутник білого паперу, а потім обрізати краї, які виступають.

- Якщо книга або сторінка розірвалася навпіл, то заклейте прозорим папером або скетчем, щоб було видно текст.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Свята України