П`ятниця, 20.10.2017, 13:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Вільнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Вільнянської районної ради Запорізької області; 70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, провул. Новий,7; Тел: (06143) 4-48-85, (06143) 4-47-86; E-mal: volnyansk-wkola2@ukr.net
прокрутить вправо
прокрутить влево
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Використання можливостей опорної школи для надання учнями якісних освітніх послуг

Опорна загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 нашого мікрорайону є основним навчально-виховним закладом в південній частині міста Вільнянська.

 

 

                                                                                    


 

 

    Історично так склалося, що залізниця ділить місто на дві частини. І тому на протязі багатьох років школа виконувала роль «ресурсного центру» всіх закладів мікрорайону, які мали пізнавальне й виховне значення. Маючи достатній матеріальний потенціал, забезпечуючи частину допрофільної і профільної підготовки, яку не можуть реалізувати невеликі школи: Нововасилівська та Купріянівська.

Опорний заклад" Вільнянська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2"
 
 • професійне навчання учнів 10-11 класів за професією “Водій категорії В, С”;
 • допрофесійне навчання за професією “Швея” для учнів 8-11 класів;
 • поглиблене вивчення математики;
 • профільна старша школа;
 • допрофільна підготовка учнів 8-9 класів;
 • центр Вільнянської школи народних ремесел (гуртки декоративно-прикладного мистецтва);
 • заняття дітей у філії Вільнянської художньої школи;
 • спортивні секції “баскетбол” та “волейбол” від ДЮСШ та «Колоса»;
 • діяльність студій ЦДЮТ на базі школи;
 • співпраця із Вільнянським професійним ліцеєм та Запорізьким авіаколеджем;
 • підготовчі курси від Таврійського державного агротехнічного університету;
 • навчальний комп’ютерний комплекс;
 • мультимедійний кабінет;
 • навчальний кабінет біології з інтерактивною дошкою;
 • утримання 6-річних першокласників в режимі повного дня;
 • гаряче харчування у шкільній їдальні.
       

 


 

 

 

     Школа кадрами забезпечена на 100%. Всі мають вищу освіту: з  40 вчителів – 20 мають вищу категорію, І категорію – 11  вчителів, ІІ – 7, 2 молодих спеціаліста, 8 вчителів-методистів, 7 – старших вчителів. Матеріальне забезпечення дозволяє вчителю вести уроки на сучасному рівні. Школа навчається за кабінетною системою, має 17 оплачуваних кабінетів і 5 кімнат молодших класів. В нашому навчальному закладі існують майстерні: слюсарно-столярна, швейна, з обслуговуючої праці; три кабінети з автосправи:  з правил дорожнього руху і безпеки дорожнього руху, будови і експлуатації автомобілів, лабораторії з технічного обслуговування і ремонту; стенд для гарячого регулювання автомобіля.
 
 


 
      Школа має дві інтерактивні дошки, два комп’ютерні класи, сучасний кабінет біології, мультимедійний проектор, відеомонітор в кабінеті музичного мистецтва, DVD та телевізори, спортивний зал з сучасними роздягальнями, туалети (7), відремонтовані в 2007 році згідно з вимогами сьогодення.
 
   
            Так як школа розпочала своє існування в 1908 році і добудовувалася в 1935, 1963, 1964 р.р., то є необхідність постійно її оновлювати: замінено водопровід і каналізацію на пластикову, проведено ремонт опалювальної системи, відремонтовано дах, стелю в корпусі початкових класів, зовнішнє та внутрішнє електроосвітлення, заасфальтовано шкільне подвір’я.
         Все це робиться для того, щоб школа дійсно була затишною і для дітей, і для підлітків, і для тих, хто тільки закінчив освітній заклад. В першу половину дня школа вчиться, а в другу навчаються треті, четверті, п’яті класи і працює вся позакласна система виховання і навчання за інтересами: секції, гуртки, МАНи, дізи, музейна кімната, підготовчі та комп’ютерні курси, навчання практичній їзді на автомобілі і по п’ятницям проводяться  тематичні дискотеки для молоді освітнього округу. Школа має систему виховної роботи.

 

        Наш педагогічний колектив працює над реалізацією трискладової мети навчально-виховного процесу, намагаючись дитину навчити вчитися, дати необхідні знання.   
       У пошуках забезпечення рівного доступу до освіти всіх дітей, створення умов для саморозвитку, самореалізації кожного, для самоутвердження, підготовки до життя, враховуючи інтереси, здібності та нахили учнів, було запроваджене профільне, поглиблене і професійне вивчення предметів.     
         В школі створили всі умови для успішного навчання й особистісного  розвитку учнів, зміцнено матеріально-технічну базу для професійного навчання: відкрили додаткові навчальні кабінети, одержали ліцензію для отримання освітніх послуг «Водій категорії С»,  закупили сучасні швейні машинки.       
          У школі створюється освітній простір, спроможний задовольнити різнобічні потреби учнів, схильних до вивчення певних навчальних дисциплін, які викладають вчителі вищої категорії, керівники РМО. Допрофільна підготовка здійснюється шляхом введення курсів за вибором поглибленого вивчення окремих предметів на диференційованій основі.     
          В 5-7 класах – підготовка учнів до свідомого вибору профільного навчання.
          В 8-9 – здійснюється допрофільна підготовка з української мови, фізики, математики.
          В 10-11 класах – з математики, автосправи, швейної справи. 
 
        Введення за рахунок годин варіативного освітнього компонента профільних предметів сприяє формуванню стійкого інтересу до предмета, розвиває відповідні здібності, орієнтує на вибір професії, пов’язаної з цими предметами. 
          В школі працює соціально-психологічна служба, додатково Вільнянський районний відділ освіти виділив ставку логопеда для обслуговування дітей шкіл нашого округу, який проводить логопедичне обстеження учнів та проводить з ними корекційні заняття.
           На базі школи працюють гуртки від ЦДЮТ: «Орігамі», туристичний, філія театральної студії «БЕМС». Керівники гуртків працюють з дітьми- інвалідами нашого округу, які навчаються за індивідуальними планами вдома.
           Районна соціально-психологічна служба сім’ї і молоді працює з волонтерами-учнями 5,7 і 9-х класів нашої школи, які другий рік поспіль займають призові місця в обласних конкурсах «За здоровий спосіб життя». Так як школа має хорошу матеріальну базу в кабінеті образотворчого мистецтва і кваліфікованого спеціаліста, то райво додатково виділив на наш округ одну ставку недільної школи народних ремесел, яка працює вже на протязі декількох років. Це «Декоративний розпис», «Художня аплікація», «Градаж», «Тістопластика», «Художня обробка деревини», «Пензлик», «Палітра».
          Для зручності дітей в мікрорайоні школи працюють філії художньої школи та спортивних секцій з волейболу і баскетболу від ДЮСШ райво, з футболу і боксу від ДЮСШ «Колос» додатково до шкільних секцій.
           Велике значення ми надаємо бібліотеці, яка має фонд підручників – 10703 екз., художньої літератури – 5938 екз., має багато нової методичної, енциклопедичної, довідкової літератури. Для виховної роботи є телевізор, відео та DVD програвач, фото та відеоапаратура, створена відеотека.
           Тісна співпраця нас єднає з Запорізьким авіаколеджем, працюють підготовчі курси, на яких навчаються учні з навколишніх сіл та м. Вільнянська. Базове підприємство авіаколеджу «Мотор Січ» надало школі допомогу в реконструкції майстерні на 7000 грн.: придбали нові тиски, інструменти, електроінструменти для покращення матеріальної бази з трудового навчання.
         Також укладена угода з Таврійським державним агротехнічним університетом, при школі працюють підготовчі курси для вступу до вузу.
         В нашому освітньому окрузі знаходиться Вільнянський професійний ліцей, в якому вчаться діти після 9-го і 11-го кл. з різних шкіл міста і району.
        Тісно співпрацюють педагогічні колективи шкіл і ліцею: це і спільні спортивні змагання з різних видів спорту, тренування в спортивному та тренажерному залі школи, і відвідування курсів до вступу в вуз та різноманітні тематичні вечори-дискотеки. Ми направляємо на навчання в ліцей дітей з малозабезпечених сімей та які слабо навчаються, щоб діти одержали освіту і мали степендію. Таким чином охоплюємо всіх дітей округу навчанням.
          В практику сучасної школи впевнено ввійшов урок в електронному вигляді, невід’ємною частиною якого є ілюстрації, графіки, відео, аудіофрагменти і тому вчитель повинен вміти користуватися сучасними наочними моделями, наближаючи його до рівня наукового пошуку, оволодівати новітніми технологіями: інформаційними, мультимедійними, телекомунікаційними.
        Але для активного використання сучасного обладнання в навчальному процесі потрібно не лише створити матеріальну базу для проведення інноваційних уроків а й розгорнути активне навчання вчителів з метою оволодіння ними дидактичних інструментів нового покоління у поєднанні з можливостями комп’ютерних комплексів. Так всі 40 вчителів школи пройшли навчання по програмі «Intel – Навчання майбутнього» та 22 вчителя з навколишніх шкіл на базі нашого комп’ютерного комплексу.
        Створено медіатеку електронних засобів навчального та загального призначення (23 основних та 75 додаткових). Вчителі постійно використовують на уроках електронні засоби, створюють презентації, користуються послугами всесвітньої швидкісної мережі Internet, проводиться апробація електронних засобів згідно плану райво. Вчителі приймають участь у конкурсах по створенню власного портфоліо.
        Школа має хорошу матеріальну базу для уроків музичного мистецтва і розвитку дитячих талантів. Використовується сучасна апаратура, новітні технології, відеоматеріали з використанням ППЗ з демонстрацією на відеомонітор та електронні навчальні програми.
         При школі навчається два класи шестирічок в режимі повного дня, створені умови для сну, ігрової діяльності та 3-х разового харчування.

 

    

 
       Нашими підопічними є дитячий садок №5 «Казочка». Співпраця на рівні вчитель-вихователь постійна. Це взаємовідвідування занять класоводів і вихователів, екскурсії, спільні виховні заходи, свята, батьківські збори, консультації для батьків, виготовлення іграшок і пошиття одягу для ляльок, надання навчальної літератури, спільні засідання педагогічної ради щорічно, проведення семінарів Запорізького інституту удосконалення учителів з використанням мультимедійної дошки школи. Взаємодопомога і дружня підтримка колективів дає свої результати – випускники дитячого садка №5 «Казочка» приходять добре підготовленими до школи.
        Систематично школа звітує про свої здобутки в окрузі перед громадськістю, проводить День відкритих дверей, огляд кабінетів, творчі звіти, концерти для жителів та свята вулиць.
        Отже, наш навчальний заклад в якості стартової ланки намагається надавати молоді нашого округу всі можливості для самостійного вибору майбутньої професії, яка відповідатиме реальному попиту та орієнтації на сучасному шляху життя.  
 
 
 
 
 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Свята України
Архів записів